ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÁ ŠKOLA STRAKY

Základní informace o školní jídelně

Součástí základní a mateřské školy ve Strakách je školní jídelna. Chod školní jídelny zajišťuje kolektiv 3 pracovnic. V letošním roce se zde stravuje 60 osob.

Vedoucí školní jídelny je Štěpánka Příbramská (kontakt 737 310 832), vedoucí kuchařkou je Ilona Jandová.

Školní jídelna připravuje pro děti pestrou a rozmanitou stravu. Je však nutné zdůraznit, že školní jídelna není restaurace a naše snaha o výchovu ke zdravému životnímu stylu a správným výživovým návykům vyžaduje některé změny v jídelníčku. Předpokládáme, že i rodiče mají zájem o to, aby jejich děti vyrůstaly se správnými stravovacími návyky a předešly tak zdravotním komplikacím v dospělosti. Proto velice oceníme, když podpoříte své děti při čtení jídelníčku, a nebudete je předem zrazovat od konzumace některých pokrmů. Pokud máte zájem dozvědět se více o podávaném pokrmu, je vždy možné kontaktovat vedoucí školního stravování. Děti k jídlu nenutíme, ale vždy oceníme, pokud jídlo alespoň ochutnají.

Při přípravě jídel podléhá školní jídelna sledování takzvaného spotřebního koše, který zajišťuje stravování dle správných výživových norem. Pokud Vás v našem jídelníčku překvapí bezmasé, nesladké pokrmy, není to z důvodu snahy ušetřit, ale kvůli snaze zajistit dětem dostatek vlákniny, vitamínů a minerálů. Živočišných bílkovin je v dnešním jídelníčku dětí více než dostatek.

Budeme se i nadále snažit vychovávat děti ke zdravé a pestré stravě, která jim z dlouhodobého hlediska může ušetřit mnoho zdravotních obtíží. Budeme rádi, když nás v naší snaze podpoříte. Jakékoliv dotazy Vám ráda vedoucí školní jídelny zodpoví.